FAQ

Čo vás zaujíma najčastejšie?

Logistika prináša hromadu otáznikov a DoDo je odpoveďou. Pozrite sa na to, čo najčastejšie zaujíma firmy, ktoré premýšľa nad poslednú míľu a rýchlym rozvozom objednávok.

V čom je DoDo iné než bežní dopravcovia?

Na rozdiel od bežných dopravcov sa špecializujeme na segment, ktorému sa hovorí posledná míľa. Jedná sa o úplne posledný úsek cesty k zákazníkovi. Práve posledná míľa v dnešnej dobe rozhoduje o tom, ako bude zákazník s vašou firmou spokojný. DoDo sa postará o to, aby doručenie prebehlo rýchlo a spoľahlivo. To všetko vďaka vlastnej logistickej platforme a bohatým skúsenostiam.

Prečo je doručenie poslednej míle tak komplikované?

Väčšina zákazníkov chce objednávky najpozdejšie nasledujúci deň, prípadne radšej ešte v ten istý deň. Do bezproblémového doručenia behom pár hodín však vstupuje celá rada prekážok a faktorov od vyťaženosti kuriérov až po počasie. Z poslednej míle sa tak stáva najnákladnejšia časť celého logistického procesu. DoDo ponúka firmám outsourcing logistiky a kompletné riešenie poslednej míle.

Aké výhody má DoDo v porovnaní s vašou vlastnou dopravou?

Realizácia vlastnej dopravy je organizačne a investične veľmi náročná úloha. Po prvých pokusoch to rýchlo zistí ako menšie e-shopy, tak veľké firmy ako KFC alebo Tesco. DoDo vie kuriéra využiť naplno po celý deň. Firmám sa nevyplatí prevádzkovať vlastnú flotilu áut a kuriérov, pretože rozvoz by bol vyťažený spravidla iba v určité hodiny. Naviac by spoločne s rozvozom museli kontrolovať servis automobilov, cash management, plánovanie trás a hromadu ďalších problémov, ktoré už dávno rieši naša logistická platforma.

Ako začať spolupracovať s DoDo?

Stačí sa ozvať nášmu obchodnému oddeleniu. Samotné prepojenie je veľmi jednoduché. Pre rýchlu integráciu ponúkame API, partneri majú naviac k dispozícii real-time štatistiky každej objednávky a pokročilý reporting pre rôznych ľudí vo firme. Vytvoríme samostatné reporty napríklad pre vedenie, marketing či firemných nákupcov.

Nezhoršuje DoDo dopravnú situáciu v mestách?

Všetky naše vozidlá jazdia na CNG pohon, ktorý má minimálne emisie. Naša platforma nám pomáha s plánovaním každého rozvozu. Naše autá jazdia plne využiteľne a po trase doručia viac zásielok pre rôznych klientov. Mestá nie sú nafukovacie, a preto je našou víziou udržateľná logistika.