Unikátna technológia GAIA

Naše ikonické zelené autá len tak neprehliadnete. Vyhľadávaného B2B logistického partnera z nás ale nerobí iba veľká flotila CNG vozidiel. Našim unikátnym produktom je GAIA, logistická platforma, cez ktorú prebieha komunikácia dispečingu s kuriérmi aj kompletná organizácia a plánovanie objednávok od našich klientov. Prostredníctvom nazbieraných dát optimalizujeme všetky procesy a ďalšie funkcie.

Efektivita

Efektivita

Maximálnu efektivitu celého procesu dosahuje GAIA pomocou neustáleho monitoringu všetkých dát.

Elasticita

Elasticita

Vďaka agilnému škálovaniu sa logistické kapacity pružne prispôsobia akýmkoľvek podmienkam.

Ekológia

Ekológia

Inovácia logistického modelu zmierňuje jeho negatívne dopady na životné prostredie.

Výzvy súčasnej mestskej logistiky

Last mile doručenie je najdrahším segmentom celej cesty a tvorí až 53 % celkových nákladov na prepravu.

Jeho koordinácia je navyše zložitý proces s mnohými premennými. Pre úspešné doručenie je kľúčová optimalizácia času doručenia, dopravy, spotreby paliva alebo využitia kuriérov. Okrem nákladov a organizácie je problémom aj prudký nárast počtu doručovaných zásielok, ktorý spôsobuje preťaženie dopravy a znečistenie vzduchu v mestách. Do roku 2030 sa očakáva, že emisie CO2 v husto osídlených oblastiach vzrastú o 32 %.

Rôzne druhy tovaru majú navyše peak v iné časy. Autá dopravcov tak jazdia často poloprázdne.

Zónová logistika je prístup, kedy sú medzi klientmi zdieľané zdroje ako napríklad kuriéri alebo vozidlá. Vďaka tomu môžeme maximalizovať ich využitie, zvýšiť celkovú efektivitu doručenia, znížiť prevádzkové náklady aj negatívne dopady na životné prostredie. To všetko vám zaručí náskok pred konkurenciou.

Platforma GAIA s pickovacou aplikáciou:
ľahký štart vo svete e-commerce

Pikovacia aplikácia – Zákazníci si na e-shope Pennydomu.cz môžu nákup objednať až tri dni vopred, najrýchlejšie im bude tovar doručený dve hodiny od objednania. V rámci spolupráce s Penny prichádza logistický startup vôbec prvýkrát aj s kompetenciou kompletného pickingu objednávok. Za účelom spustenia tejto služby DoDo vyvinulo vlastnú aplikáciu, ktorá umožní, aby objednávky na najbližšej predajni zostavil priamo kuriér, ktorý ich následne rozváža. Objednávky z e-shopu teda nijak nenarušia bežný chod kamenného obchodu. Pre obchodníkov znamená zaistenie pickingu dopravcom ďalšie uľahčenie a urýchlenie potenciálneho vstupu na internet.

Ako to vyzerá v praxi?

Koncový zákazník vidí iba usmievavého kuriéra a zelené auto, ktoré priviezlo jeho zásielku. To je ale len špička ľadovca. Za každým úspešným doručením sa skrýva unikátna technológia, vďaka ktorej všetko dorazí bez problémov včas.

Doručenie očami klienta
Doručenie z pohľadu DODO

Správame sa udržateľne

Vo všetkom čo robíme sa snažíme byť maximálne zodpovední voči nášmu okoliu

Viac info

O logistike radi píšeme

Inšpirujte sa niektorými novými trendami v logistike na našom blogu

Viac info