12/01/2024

Doručenie v deň objednania naprieč segmentami e-commerce 

Objednať kosačku alebo chladničku a mať ich doma v ten istý deň bolo ešte donedávna utópiou. V DODO však meníme logistiku poslednej míle a spoločne s klientami rozširujeme doručenie v deň objednania do segmentov, v ktorých zďaleka nie sú (zatiaľ) štandardom. Prinášame niekoľko príkladov, ako vylepšiť zákaznícku skúsenosť cez naše riešenie.

Same day delivery ako cesta k rastu 

Podľa štúdie, ktorú pre nás spracovala spoločnosť Perfect Crowd, si až 84 % zákazníkov vyberie ten e-shop, ktorý je schopný dodať tovar najrýchlejšie. Naopak, dlhšia dodacia doba je dôvodom na opustenie košíka pre väčšinu ľudí (61 %). Ukazuje sa tak, že logistika poslednej míle je dôležitým dielom skladačky k budovaniu zákazníckej základne.  

Okrem rýchlosti doručenia je dôležité aj to, kto zásielku doručí. Kuriér je azda jediný človek, s ktorým príde váš zákazník do kontaktu. Jeho správanie aj výzor by mali byť profesionálne a dôležité je aj to, či dokáže zaobchádzať so všetkými nástrojmi a aplikáciami. Stačí totiž maličkosť a zákazník nadobudne dojem, že nákupom u vás urobil chybu. Čisté oblečenie, milé vystupovanie aj rýchle odbavenie iba vylepšujú dojem z vášho e-shopu. Pridajte k tomu služby ako vynesenie do bytu alebo zapojenie prístroja a máte jasné eso v rukáve. Podobne ako naši klienti. 

Šport: Decathlon ponúka doručenie v rovnaký deň a vynesenie za druhé dvere 

Zákazníci Decathlonu, ktorí si objednajú tovar do 15 hod., ho môžu mať doma v rovnaký deň medzi 17 – 21 hod. Športový reťazec tak vychádza v ústrety zákazníkom. O dovoz sa postarajú DODO kuriéri. Doručenie v rovnaký deň zaisťujeme pre menšie zásielky (ako napríklad fľaša alebo rukavice), ale aj pre ťažké športové náradie. Bežecký pás či ďalšie prístroje navyše doručíme za druhé dvere – na záhradu, do bytu či do pivnice. Tým zvyšujeme servis a zlepšujeme zákaznícku skúsenosť. V prípade ťažkých zásielok poskytujeme tzv. two-men delivery.  

Prečítajte si prípadovú štúdiu Decathlon, ktorá ukazuje dopad zavedenia služby doručenia v deň objednávky. 

Elektronika: Nová chladnička za pár hodín. Aj počas víkendu 

Ako uspieť v konkurenčnom prostredí elektroniky? Skvelou službu „naviac“, podobne ako predajcovia NAY a Electro World. Tí v spolupráci s nami zaviedli doručenie v rovnaký deň v Bratislave a v Prahe. S väčšími zásielkami opäť pomôžu dvaja kuriéri, ktorí novú chladničku, práčku alebo nový televízor donesú na miesto určenia, zapoja a odvezú starý spotrebič

Vďaka NAY sme nastavili štandardy doručenia špecificky pre odvetvie elektroniky. Nestane sa tak, že by kuriéri viezli chladničku naležato a presvedčili sme sa aj o dôležitosti ochrannej obuvi. 

NAY ponúka same day delivery pre objednávky potvrdené do 14:40, pri ostatných dovezieme tovar do 24 hodín. Podobné podmienky dodržiavame aj v rámci spolupráce s Electro World

Zistite, ako rýchlo sme schopní nasadiť same day delivery v prípadovej štúdii NAY

DIY: Mountfield spustil projekt v krajských mestách 

Nové náradie, kosačku alebo záhradný nábytok môžu mať ľudia v Plzni a v Brne v rovnaký deň, pokiaľ si objednajú tovar v Mountfielde do 16 hod. Mountfield ponúka túto službu mimo hlavného mesta a toto rozhodnutie sa mu rozhodne vypláca.  

Vďaka integrácii cez klientsky portál má Mountfield možnosť lepšie sledovať a spravovať objednávky na same day delivery. Naši kuriéri sa následne postarajú o profesionálne a efektívne doručenie vo vopred danom časovom okne. 

Farmácia: Chytré riešenie pre maďarské BENU 

Zatiaľ čo v Česku môžeme doručovať lieky kuriérom, v Maďarsku je legislatíva prísnejšia. Riešenie logistických výziev však máme v DNA. Preto sme sa nenechali odradiť. Pre klienta BENU sme vymysleli riešenie, ako doručiť voľnopredajné lieky z e-shopu v deň objednania a dodržať potrebné predpisy. 

Zákazníci v Budapešti si môžu napríklad lieky na bolesť alebo ďalšie liečivá, ktoré nie sú viazané na lekársky predpis, objednať s doručením v rovnaký deň. Okrem kuriéra DODO však príde aj lekárnik. 

Chcete tiež vymyslieť inovatívne riešenie logistiky poslednej míle? Dohodnite si s nami stretnutie ešte dnes a predbehnite konkurenciu.