20/12/2023

Zákulisie, nielen vianočná logistika: čo je potrebné na efektívne a udržateľné doručenie poslednej míle?  

DODO logistika

O vianočnú logistiku sa už po stáročia starajú majstri v odbore. Či už ide o dedka Vianoce, Weihnachtsmanna, Mikuláša alebo dedka Koledu, skláňame sa pred ich zručnosťou doručiť správne balíčky v správnom časovom okne. Po zvyšok roka sa im snažíme vyrovnať a poskytovať efektívnu a udržateľnú logistiku na poslednej míli. Pozrite sa s nami na rok 2023 a na zaujímavosti, ktoré sme pre vás pripravili na blogu.  

Traja zo štyroch ľudí chcú od elektronického obchodu rýchle doručenie

V prvej polovici roka sme sa pozreli na to, čo ľudia očakávajú od nákupov v elektronickom obchode. Je to široká ponuka produktov? Výhodnú cenu? A akú úlohu v tom zohráva doprava? Z prieskumu vyplynulo, že pre troch zo štyroch nakupujúcich je kľúčové rýchle doručenie. Doprava tiež zohráva veľkú úlohu v tom, či ľudia opustia svoj košík. Pozrite si úplné výsledky prieskumu nákupného správania v kontexte logistiky poslednej míle.  

Špecifiká našej práce pre rôznych klientov  

Ako sa líši dodávka potravín od hotových jedál alebo ako funguje virtuálny cross-dock, opísal náš obchodný riaditeľ pre časopis Packaging Herald. Pripomeňte si rozhovor s Petrom Menkym. 

Ako získať viac spokojných zákazníkov v elektronickom obchode

Dodávanie v stanovených časových oknách zvládajú naši vianoční kolegovia brilantne. Ale ani my nezaostávame. Časové intervaly umožňujú koncovým zákazníkom plánovať si čas, čo prispieva k lepšej zákazníckej skúsenosti. Zistite viac o výhodách doručovania v časových intervaloch.  

Tri jednoduché spôsoby integrácie s DODO

Nepodarilo sa nám zistiť, akú technológiu používa Santa a mlčia aj ďalší darčekári. Nezostáva vám teda nič iné, ako vymyslieť vlastné spôsoby, ako si odovzdať informácie o objednávkach. Pozrite si tri najbežnejšie spôsoby integrácie vášho e-shopu s DODO.  

Ako sa pripraviť na vianočnú sezónu v e-shope

Buďme úprimní, dedko Koleda alebo Weihnachtsmann či ich kolegovia zvyčajne neriešia dodávku surovín na všetky vianočné dobroty. Veríme však, že naše tipy na bezproblémovú koncoročnú dodávku potravín oceníte. Navyše sa hodia v každom ročnom období, nielen počas Vianoc. 

Nech už vo vašom okolí rozdáva darčeky ktokoľvek, želáme vám, aby sa vám splnili všetky tajné želania a aby ste si okrem darčekov užili aj krásne chvíle so svojimi blízkymi.  

Veselé Vianoce a šťastný rok 2024!